موبایل

سیستم عامل انحصاری هواوی در دست ساخت است

سیستم عامل انحصاری هواوی در دست ساخت است و احتمالا در آینده نزدیک عرضه می‌شود. با توجه به اتفاق‌هایی که بین دولت آمریکا و شرکت‌های چینی افتاده، هواوی تصمیم دارد سیستم عامل انحصاری گوشی های خود را توسعه بدهد.

اتفاقی که بین دولت آمریکا و شرکت ZTE درباره استفاده مشکوک از تجهیزات مخابراتی این شرکت افتاد، زنگ خطری برای شرکت هواوی به شمار می‌آمد. هواوی احتمال وقوع هرگونه خطایی را از سمت خود انکار کرده است، اما سازمان‌های آمریکایی نسبت به امنیت استفاده از تجهیزات این برند موضع گرفته‌اند و این احتمال وجود دارد که رابطه هواوی با برخی شرکت‌های آمریکایی مانند گوگل به خطر بیفتد. در مدت اخیر آمریکا نیز متحدان خود را از استفاده از تجهیزات ساخته شده توسط شرکت‌های چینی منع کرده است. دلیل این کار هرچیزی که باشد، یکی از نگرانی‌های هواوی به عنوان تولیدکننده گوشی های هوشمند چینی این است که امکان دارد در آینده شرکت‌های بزرگ دیگر از جمله گوگل نیز ناچار به تبعیت از این رویه باشند.

از این رو تصمیم این شرکت مبنی بر ساخت سیستم عاملی انحصاری در جهت دست‌یابی به جایگزینی نه تنها از بعد سخت افزاری مانند چیپ‌های پردازشی، بلکه در نرم افزارهای به کار برده شده در محصولات این شرکت، منطقی به نظر می‌رسد.

نام و جزئیات سیستم عامل انحصاری هواوی

هواوی در حال ساخت و توسعه سیستم عاملی انحصاری است که احتمال دارد در آینده جایگزین سیستم عامل اندروید شود. اگرچه اخباری از این دست بارها منتشر شده است، ولی این بار بروس لی (Bruce Lee)، از مقامات بالای شرکت هواوی صحت این خبر و توسعه سیستم عامل انحصاری هواوی را تایید کرده، اما به استثنای نام این سسیتم عامل یعنی «KirinOS» جزئیات بیشتری را ذکر نکرده و از وضعیت فعلی این سیستم عامل از عنوان «در دست ساخت» استفاده کرده است.

سیستم عامل انحصاری هواوی

هواوی همچنین پیشرفت‌های جدیدی در جهت به‌کارگیری سیستم عامل جدید گوگل FuchsiaOS در جدیدترین گوشی های هوشمند خود داشته است، تیم توسعه این شرکت همچنین در تلاش هستند این سیستم عامل را با Kirin 970 همگام‌سازی کنند.

ریچارد یو، مدیرعامل شرکت هواوی در پستی که در شبکه اجتماعی Weibo خود منتشر کرد، نوشت:

از زمان انتشار خبر تولید و توسعه سیستم عامل انحصاری هواوی در شبکه‌های اجتماعی، شایعاتی درباره جذب و استخدام مهندسانی از دیگر برندهای تجاری به منظور تسریع پروسه تولید و توسعه سیستم عامل انحصاری هواوی وجود دارد. اندروید نیز با هدف سودرسانی به مشتریان، سیستم خود را ارتقا داده است.

از آنجایی که ریچارد یو گزارشات مبنی بر توسعه KirinOS و همکاری مهندسان دیگر برندها در تولید آن را انکار نکرد، چگونگی حفظ تعادل مابین اجرای سیستم عامل کنونی و در عین حال ارتقا آن برای آینده بسیار جالب توجه خواهد بود.

منبع
gadgetnews
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن